Balladyna

opowiadanie
GRA

Z MATERIAŁÓW WYDAWCY

Już przeszłość zamknięta
W grobach... Ja sama panią tajemnicy.

Juliusz Słowacki, „Balladyna”, Akt V, Scena IV

Balladyna ma wiele oblicz. Raz odcina głowę, bo taki ma kaprys; innym razem potrafi zabić po cichu, a winę zrzucić na kogoś innego. Jest pełna nienawiści i nie przebiera w środkach w dążeniu do realizacji swoich planów. Manipuluje, kłamie, oszukuje, zabija. Zło kusi ją od dziecka. Ma bardzo dobrą pamięć i nie zna litości. Czasem skrywa się pod innym imieniem. Bella, Beata, B., Sandra, Waleria, a nawet Al Bandyn. Nieważne jakie imię by przybrała, prędzej czy później da się ją rozpoznać po charakterystycznej bliźnie na czole.
Jednak nie każdy jest na tyle rozsądny, by zejść jej z drogi.

Ośmiu wybitnych polskich autorów odsłania współczesne oblicze Balladyny!

RECENZJE

 


"Nowe oblicza Balladyny podobały mi się niesamowicie, Max Czornyj i Robert Małecki pozamiatali, ale to chyba nikogo już nie dziwi."
tothemoonandback (lubimyczytac.pl)

"Na wyróżnienie zasługują teksty Rogali (jej serię ze Sławkiem i Agatą uwielbiam) oraz Małeckiego (Bernard Gross to jedna z moich ulubionych serii kryminalnych)."
withwords_alexx (lubimyczytac.pl)

"Według mnie na uznanie zasługuje opowiadanie Marcela Woźniaka, które wyróżniało się na tle pozostałych swoją formą oraz opowiadanie Roberta Małeckiego. Zdecydowanie najlepsze!"
Herbatkow87a (lubimyczytac.pl)
Książki

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej robertmalecki.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.