Wiatrołomy

Nowa seria kryminalna

Laureata Nagrody Wielkiego Kalibru

NIC TAK NIE ŁAMIE ŻYCIA
JAK DĄŻENIE DO PRAWDY

Nie ma zbrodni doskonałych, lecz trop do rozwiązania niektórych spraw bywa mglisty. Maria Herman i Olgierd Borewicz, policjanci z bydgoskiego Archiwum X, są ostatnią nadzieją na zwrot akcji w  nierozwiązanym od lat śledztwie.

Grudziądz, lata 90. XX wieku. W rodzinie Witbergów pojawia się wymarzony syn, ale sielanka trwa krótko. Ktoś porywa z domu dwumiesięcznego Filipa. Zdruzgotani rodzice, narażając się na niebezpieczeństwo, za wszelką cenę próbują odnaleźć dziecko. Mnożą się hipotezy i kolejni podejrzani, jednak sprawa na lata utyka w martwym punkcie.

Trzy dekady później komisarz Maria Herman i jej zawodowy partner Olgierd „Zero Siedem” Borewicz jadą do Grudziądza. Mają się spotkać z Witbergiem, który wciąż obsesyjnie poszukuje syna. Nie wiedzą jeszcze, że tuż za rogiem czyha na nich podstępna przeszłość.

Miasto skrywa tajemnice, które tylko z pozoru nie mają nic wspólnego ze sprawą…

Gdzie dotrą śledczy? Do prawdy czy na krawędź otchłani? A jeśli prowadzi tam ta sama droga?

Premiera: 12 października 2022 r.

 

RECENZJE

 


"Oto mamy nowego wojownika o dobro w polskiej literaturze kryminalnej. BRAWO MAŁECKI!"
Katarzyna Bonda

"Małecki to autor, którego poznać powinien każdy fan gatunku."
Wojciech Chmielarz

"Małecki z każdą kolejną książką wyrasta na prawdziwego arcymistrza polskiego kryminału."
Piotr Bratkowski, „Newsweek”

"Małecki z książki na książkę jest coraz lepszy i udowadnia, że prawdziwy z niego kryminalny fachura."
KAWIARENKA KRYMINALNA

Historia Żałobnicy mną zawładnęła! Robert Małecki pociąga za te sznurki wyobraźni, które sprawiają, że przepadamy na dobre!
Sonia Bohosiewicz

Autor z wielkim kunsztem, słowo po słowie, utkał historię Żałobnicy. Wyczekuję więcej takich powieści od Roberta Małeckiego!
Anna Dereszowska
 
Książki

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej robertmalecki.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.