Błąd
w sztuce

opowiadanie
TAKIE RZECZY SIĘ NIE ZDARZAJĄ

Z RECENZJI DAMIANA HEJMANOWSKIEGO (LUBIMYCZYTAC.PL)

„(…) Przed lekturą książki byłem przekonany, że nie da się napisać bardzo dobrego tekstu kryminalnego, zamykającego się w dwudziestu stronach maszynopisu. Dzięki Robertowi Małeckiemu, autorowi opowieści „Takie rzeczy się nie zdarzają” oraz Pawłowi Kuklińskiemu, który w swojej opowieści „Drwal” świetnie oddał czasy wojenne Piły, moje wątpliwości zostały doszczętnie rozwiane. Małeckiemu dziękuję za stopniowe budowanie napięcia i iście Orson Cardowe zakończenie. (…) Oba opowiadanka czyta się z największą przyjemnością i kwalifikuje je jako jedne z najlepszych w całym zestawieniu”.

Opowiadanie „Takie rzeczy się nie zdarzają” zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne realizowanym w ramach festiwalu Kryminalna Piła. Prace oceniał Marcin Wroński, znakomity pisarz retrokryminałów, Leszek Koźmiński, jeden z najlepszych recenzentów kryminałów w Polsce a zarazem policjant i wykładowca w Szkole Policji w Pile oraz Jolanta Świetlikowska, redaktor naczelna wydawnictwa Oficynka.

Błąd w sztuce. Kryminalna Piła
Wydawnictwo OFICYNKA
Piła 2013

 

RECENZJE

 


"Oto mamy nowego wojownika o dobro w polskiej literaturze kryminalnej. BRAWO MAŁECKI!"
Katarzyna Bonda

"Małecki to autor, którego poznać powinien każdy fan gatunku."
Wojciech Chmielarz

"Małecki z każdą kolejną książką wyrasta na prawdziwego arcymistrza polskiego kryminału."
Piotr Bratkowski, „Newsweek”

"Małecki z książki na książkę jest coraz lepszy i udowadnia, że prawdziwy z niego kryminalny fachura."
KAWIARENKA KRYMINALNA

Historia Żałobnicy mną zawładnęła! Robert Małecki pociąga za te sznurki wyobraźni, które sprawiają, że przepadamy na dobre!
Sonia Bohosiewicz

Autor z wielkim kunsztem, słowo po słowie, utkał historię Żałobnicy. Wyczekuję więcej takich powieści od Roberta Małeckiego!
Anna Dereszowska
 
Książki

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej robertmalecki.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.