Rewers

opowiadanie
HORYZONT

Z MATERIAŁÓW WYDAWCY

Jedenastu najlepszych polskich autorów kryminałów, jedenaście miejscowości, z których każda naznaczona jest zbrodnią.

Każde miasto ma swój rewers. Znajome  nazwy, utarte ścieżki i oswojone miejsca kryją ciemną stronę schowaną pod osłoną nocy, w zapomnianych schowkach, starych piwnicach, a często –  za oknami pozornie zwykłych mieszkań. Pamiętają i wiedzą o niej mury budynków, brukowane uliczki,  ciemne zakamarki parków, miejskie stawy i rzeki.

Rewers to podróż po mrocznej stronie polskich ulic, zaułków i dzielnic, po kraju nierozwikłanych zabójstw, zdrad i tajemnic przeszłości.

 

RECENZJE

 


"Zaczyna się mocnym tąpnięciem po czym zagłębiamy się w retrospekcyjnych wspomnieniach głównego bohatera. Bardzo dobra historia, bardzo dobre zakończenie."
PrawieBlog o Książkach

"(…) miłość, zbrodnia, szantaż, wszystko to bardzo sprawnie połączone we frapującą historię…"
Tramwaj Nr 4

"(…) jednak na uznanie zasługuje też debiutant Robert Małecki. Akcja jego opowiadania dzieje się w Toruniu, w środowisku dziennikarskim. Kryminalna zagadka jest tu bezpośrednio powiązana z życiem osobistym próbującego ją rozwikłać dziennikarza, co czyni tę historię bardzo emocjonalną."
Maliwna Sławińska (lubimyczytac.pl

"Najciekawiej wypadły Gliwice, Toruń i Poznań, czyli „Babcia Wiśniewska” Chmielarza, „Horyzont” Małeckiego i „Nie czytaj tego” Jodełki"
Robert Frączek (lubimyczytac.pl)

"Samo opowiadanie jest może nieco bardziej obyczajówką z mocnym wątkiem zagadkowym, niż typowym kryminałem. Jednak trzeba przyznać, czyta się świetnie. Porywa niczym koks, bywalców warszawskich salonów. Zakończenia nie zgadłem, ale jest związane z całą historią. Małecki daje poszlaki, lecz potem robi zwrot akcji"
Chłop od kultury

 

Książki

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej robertmalecki.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.